Product Details
PRODUCT DETAILS
PRODUCT

PRODUCT INTRODUCTION
Product Introduction
The MT-400F is a 10 built for stable, clear and powerful sound performance.
Designed for speech, meetings, performances and wireless audio applications. It is suitable for system integrators, engineering contractors and venue operators who need reliable professional audio solutions.
TECHNICAL PARAMETERS
Technical Parameters
| Frequency Range | 500-900MHz |
|---|---|
| Input | +22dBm |
| Gain | 4.0dB TBKpe(Center Band) |
| Gain | +6-9dB(Center Band) |
| OutputImpedance | 15dB min |
| Impedance | 50Ω |
| Frequency Range | 300MHz |
| Power Supply | TNC female |
| Power Supply | 100-240V/50/60Hz |
| Power Supply | 170mA |