Product Details
PRODUCT DETAILS
PRODUCT

PRODUCT INTRODUCTION
Product Introduction
The MT-200A is a Microphones built for stable, clear and powerful sound performance.
Designed for speech, meetings, performances and wireless audio applications. It is suitable for system integrators, engineering contractors and venue operators who need reliable professional audio solutions.
TECHNICAL PARAMETERS
Technical Parameters
| Power Supply | EIA 1U |
|---|---|
| Channel | Channel |
| Frequency Response | 55Hz~16KHz ± 3dB |
| Frequency Range | 615MHz-655MHz |
| Specification | FM |
| Additional Specification | 200 |
| Frequency Range | 50KHZ |
| Additional Specification | ±0.005% |
| Gain | 100db |
| Frequency Range | ±45KHZ |
| Frequency Response | 40HZ-18KHZ(±2db) |
| Gain | >105db |
| Additional Specification | ≤0.5% |
| Additional Specification | -10℃~+50℃ |
| Additional Specification | 150 () |
| Additional Specification | PLL |
| Output | 1 MIXOUT6.35 Output 4 BALOUT Output |
| Input | DC12 1000mA |
| Weight | 1.73KG |
| Dimensions | 480mm()X 44mm() X190mm() |
| Specifications | |
| Additional Specification | 2.8 TFT |
| Frequency Range | UHF615-665MHz |
| Additional Specification | PLL; |
| Additional Specification | FM |
| Additional Specification | 100 |
| Frequency Range | 300kHz |
| Additional Specification | ±0.005% |
| Gain | 100dB |
| Frequency Range | ±45kHz |
| Frequency Response | 60Hz-16kHz(±3dB) |
| Gain | >95dB |
| Additional Specification | ≤0.5% |
| Additional Specification | 150m() |
| Additional Specification | -10℃~+50℃ |
| Additional Specification | type-c |
| Power Supply | 1800mA |
| Specifications | 100mA(); |
| Additional Specification | 8 |