Product Details
PRODUCT DETAILS
PRODUCT

PRODUCT INTRODUCTION
Product Introduction
The SW-10 is a 10-inch passive Speaker built for stable, clear and powerful sound performance.
Designed for fixed installation, stage sound reinforcement and multi-purpose venues. It is suitable for system integrators, engineering contractors and venue operators who need reliable professional audio solutions.
TECHNICAL PARAMETERS
Technical Parameters
| Specifications | 10"Passive Speaker, |
|---|---|
| Driver Components | 1 x 10″ LF driver,2″ |
| Frequency Response | 30Hz-150Hz(±3dB) |
| Sensitivity(1W/1m) | 88dB |
| Maximum SPL | 119dB |
| Nominal Impedance | 4Ω |
| Rated Power | 300W(AES),2400W(PEAK) |
| Specification | 1 x |
| Color | Black, |
| Dimensions(mm) | 330×330×330 (W×H×D) |
| Weight(kg) | 15 |