Product Details
PRODUCT DETAILS
PRODUCT

PRODUCT INTRODUCTION
Product Introduction
The SM-5M is a Active Speaker built for stable, clear and powerful sound performance.
Designed for fixed installation, stage sound reinforcement and multi-purpose venues. It is suitable for system integrators, engineering contractors and venue operators who need reliable professional audio solutions.
TECHNICAL PARAMETERS
Technical Parameters
| Power Supply | Active HIFISpeaker |
|---|---|
| Specification | 1″ |
| Additional Specification | 5.25″ |
| Frequency Range | 50Hz-20kHz(±3dB) |
| Frequency Range | 100Hz-20kHz ≤1% |
| OutputPower | 2x80W |
| InputSensitivity | 500mV |
| Gain | >65dB |
| Gain | >90dB() |
| Additional Specification | ,USB() |
| Input | ,HDMI(ARC),AUX |
| Output | SUBOutput |
| Power Supply | AC 220V |
| Dimensions | 176×276×270 (W×H×D) |
| Weight(kg) | 4.4()4.2() |