Product Details
PRODUCT DETAILS
PRODUCT

PRODUCT INTRODUCTION
Product Introduction
The SM5 is a 5 Active Speaker built for stable, clear and powerful sound performance.
Designed for fixed installation, stage sound reinforcement and multi-purpose venues. It is suitable for system integrators, engineering contractors and venue operators who need reliable professional audio solutions.
TECHNICAL PARAMETERS
Technical Parameters
| Specifications | 5"active two-way Speaker |
|---|---|
| Driver Components | 1 x 5″ LF driver,25mm |
| Frequency Response | 28Hz-20kHz(±10dB) |
| Frequency Range | 100Hz-20kHz ≤1% |
| OutputPower | LF 60W,HF 50W |
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Gain | >90dB() |
| Input | 20KΩ XLR |
| Dimensions(mm) | 200×320×220 (W×H×D) |
| Weight(kg) | 4.7 |