Product Details
PRODUCT DETAILS
PRODUCT
PRODUCT INTRODUCTION
Product Introduction
The BI-25 is a 15 passive two-way speaker built for stable, clear and powerful sound performance.
Designed for fixed installation, stage sound reinforcement and multi-purpose venues. It is suitable for system integrators, engineering contractors and venue operators who need reliable professional audio solutions.
TECHNICAL PARAMETERS
Technical Parameters
| Specifications | 15"passive two-way speaker |
|---|---|
| Driver Components | 2 x 15″LF driver,1 x 3″HF driver |
| Frequency Response | 45Hz-20kHz(±3dB) |
| Sensitivity(1W/1m) | 101dB |
| Maximum SPL | 136dB |
| Nominal Impedance | 4Ω |
| Rated Power | 1000W(AES),4000W(PEAK) |
| Coverage Angle(H×V) | 90°× 50° |
| Connector | 2 x Neutrik Speakon NL4 |
| Color | Black |
| Dimensions(mm) | 540×1196×595((W×H×D) |
| Weight(kg) | 61 |