Product Details
PRODUCT DETAILS
PRODUCT

PRODUCT INTRODUCTION
Product Introduction
The X0808proD is a 8 8 built for stable, clear and powerful sound performance.
Designed for audio processing, system tuning and signal management. It is suitable for system integrators, engineering contractors and venue operators who need reliable professional audio solutions.
TECHNICAL PARAMETERS
Technical Parameters
| Frequency Range | 32-bit fixed/floating-point DSP 300MHz |
|---|---|
| Specification | < 2.8ms |
| Additional Specification | 24-bit |
| InputChannel | 8 Input. Mic/line level |
| Dimensions | 3.81 mm,12-pin |
| InputImpedance | 11.5KΩ |
| Input | 12dBu/Line,-7dBu/Mic |
| Power Supply | +48VDC,6.5mA,Channel |
| OutputChannel | 8 Output,line level |
| OutputImpedance | 150Ω |
| Gain | 20Hz-20kHz(+-0.5dB)/Line,20Hz-20kHz(+-1.5dB)/Mic |
| THD+N | -90dB(@12dBu,1kHz,A-wt)/Line,-86dB(@-7dBu,1kHz,A-wt)/Mic |
| Power Supply | 105dB(@12dBu,1kHz,A-wt)/Line,95dB(@-7dBu,1kHz,A-wt)/Mic |
| USB | Micro-B type, |
| RS232 | Serial port communication |
| TCP/IP | RJ-45 |
| Connector | Power,Link,+48V,InputOutput |
| Power Supply | AC100V---240V 50/60 Hz |
| Dimensions | 483mm*265mm*44.5mm |
| Additional Specification | 3.4kg |
| Additional Specification | -20℃--60℃ |