Product Details
PRODUCT DETAILS
PRODUCT

PRODUCT INTRODUCTION
Product Introduction
The H2000 Channel is a H2000 Channel built for stable, clear and powerful sound performance.
Designed for professional audio amplification and system matching. It is suitable for system integrators, engineering contractors and venue operators who need reliable professional audio solutions.
TECHNICAL PARAMETERS
Technical Parameters
| Specifications | Channel TD Power Amplifiers,3U |
|---|---|
| Specifications | 2 ×3000 W/4Ω 2 ×2000 W/8Ω |
| Specifications | 1 ×6000 W/8Ω |
| Frequency Response | 20Hz - 20kHz(-3dB) |
| / | ≥105dB/A |
| THD + N | ≤0.01%(1 kHz@8Ω) |
| IMD | ≤0.05% |
| (Slew) | ≥20V/μs |
| (10 Hz ~400 Hz) | >800 |
| InputSensitivity | 0.775V/1.0V/1.44V |
| Power Supply | 220-230V 50Hz |
| Dimensions(W×H×D) | 483×546×132 mm |
| Weight(kg ) | 35 |