Product Details
PRODUCT DETAILS
PRODUCT

PRODUCT INTRODUCTION
Product Introduction
The N415 N 2U is a N415 N 2U built for stable, clear and powerful sound performance.
Designed for professional audio amplification and system matching. It is suitable for system integrators, engineering contractors and venue operators who need reliable professional audio solutions.
TECHNICAL PARAMETERS
Technical Parameters
| Frequency Response | 20Hz - 20kHz(-3dB) |
|---|---|
| / | ≥98dB/A |
| THD + N | ≤0.01%(1 kHz@8Ω) |
| IMD | ≤0.01% |
| (Slew) | ≥20V/μs |
| (10 Hz ~400 Hz) | >300 |
| InputSensitivity | 0dBu/6dBu/12dBu |
| Power Supply | 180-264V 50Hz |
| Dimensions(W×H×D) | 485×90×460 mm |
| Weight(kg ) | 12.35 |